Opvangschip vertrekt uit Middelharnis

De asielzoekers van het opvangschip bij het Havenhoofd in Middelharnis zijn vóór 1 september allemaal verhuisd naar een andere opvanglocatie. De bewoners die werken op of rond Goeree-Overflakkee vertrekken naar de opvanglocatie in Stellendam. 

bovenaanzicht opvangschip Middelharnis

De verwachting is dat er daarna nog 2 weken nodig zijn voor het lege schip uit Middelharnis kan vertrekken. Die tijd is nodig om tijdelijke voorzieningen af te koppelen en op te ruimen.

De Ms Princesse de Provence bood vanaf september 2024 noodopvang aan ongeveer 150 asielzoekers. De afspraak met omwonenden is toen gemaakt dat de opvang in Middelharnis na twee jaar zou stoppen. 

De komende 2 jaar blijft er wel een opvangschip in de Buitenhaven in Stellendam. Dat gebeurt in het kader van de Spreidingswet, waarbij gemeenten verplicht zijn om asielzoekers op te vangen. Op het schip verblijven 140 asielzoekers die al op één van de huidige schepen werden opgevangen en in deze omgeving aan het werk zijn. Met deze opvang blijft de gemeente een bijdrage leveren aan de opvang van asielzoekers, maar ze voldoet niet volledig aan de Spreidingswet. De gemeente gebruikt de komende 2 jaar om samen met betrokken partijen te onderzoeken welke oplossing voor de langere termijn passend is.