Mevrouw Drenthe-Hoogendijk viert 100e verjaardag

Mevrouw Drenthe-Hoogendijk uit Dirksland vierde onlangs haar 100e verjaardag. Een bijzondere mijlpaal die burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman niet onopgemerkt voorbij liet gaan. Het feest vond plaats in de recreatiezaal van Vroonlande, waar haar zoon Joost haar toezong in het Flakkees, tot groot genoegen van de aanwezigen.

Het leven van mevrouw Drenthe kent hoogte- en dieptepunten. Tijdens de oorlogsjaren werd haar vader door de Duitsers opgepakt en kort voor de bevrijding keerde hij terug. Ze volgde de Handels-HBS en werkte bij de Internationale Bank. Daarna werkte ze in Nederlands-Indië, waar zij trouwde en een gelukkig huwelijk had. Ze kreeg drie kinderen, vier kleinzoons en 8 achterkleinkinderen. Muziek, poëzie en boeken zijn altijd haar grote passies geweest. Iedere dag bijvoorbeeld luistert ze nog steeds naar klassieke muziek en tot haar 98e reed ze nog auto.

Mevrouw Drenthe-Hoogendijk is jarenlang actief geweest in het bestuur van de Remonstrantse Gemeente. “Wat mij altijd opvalt bij mijn geloofsgenoten is de aandacht, warmte en hulp”, vertelt zij. Ook op hoge leeftijd geniet ze volop van het leven: zingen, lezen en de liefde van familie blijven haar vreugde brengen. Haar 100e verjaardag was daarmee een feest van herinneringen, warmte en muziek – precies zoals zij haar leven leeft.