Gemeente Goeree-Overflakkee en netbeheerder Stedin maken elektriciteitsnet klaar voor de toekomst

Netbeheerder Stedin en gemeente Goeree-Overflakkee gaan aan de slag om het elektriciteitsnet klaar te maken voor de toekomst. Dat gebeurt door nieuwe elektriciteitshuisjes te plaatsen en elektriciteitskabels te verzwaren.

Steeds meer mensen koken elektrisch, rijden in een elektrische auto of gebruiken een warmtepomp. Ook neemt het zelf opwekken van duurzame stroom toe, bijvoorbeeld via zonnepanelen. Daardoor neemt de druk op het elektriciteitsnet toe, ook op Goeree-Overflakkee. Om het elektriciteitsnet klaar te maken voor de toekomst, moet het worden verzwaard.

Netverzwaring op Goeree-Overflakkee

De komende jaren voert Stedin op verschillende plekken op het eiland werkzaamheden uit. Daarbij worden nieuwe elektriciteitshuisjes geplaatst en worden er dikkere kabels in de grond gelegd. De locaties van deze nieuwe huisjes worden zorgvuldig gekozen. De plekken waar het elektriciteitsnet nu of in de toekomst tegen zijn grenzen aanloopt zijn daarbij bepalend. Daarnaast wordt bijvoorbeeld gekeken naar de kabels en leidingen die al in de grond liggen. Ook is rekening gehouden met een zo onopvallend mogelijke locatie. De dikkere kabels zijn nodig om meer stroom te kunnen transporteren en zo aan de toenemende vraag naar stroom te voldoen.

Werkzaamheden

Het verzwaren van het elektriciteitsnet is een grote klus. Zo kan het nodig zijn dat de straat tijdelijk wordt opengebroken, soms meerdere keren. Dat doet Stedin niet overal tegelijk, maar buurt voor buurt. Naar verwachting starten de werkzaamheden in de eerste buurt voor het einde van 2026. Daarna komen verschillende andere buurten op het eiland aan de beurt. Moet het net in uw buurt worden verzwaard? Dan ontvangt u van Stedin een brief met meer informatie zodra uw buurt aan de beurt is. Daarin leest u wat er precies in uw buurt gaat gebeuren en wanneer de werkzaamheden starten.

Toekomstbesteding elektriciteitsnet

Met deze werkzaamheden werken we samen aan een betrouwbaar en toekomstbestendig elektriciteitsnet voor Goeree-Overflakkee. Wethouder Jeffrey Verlegh: “Het is goed om te zien dat Stedin het elektriciteitsnet op Goeree-Overflakkee gaat verzwaren. De vraag naar elektriciteit neemt overal toe, ook op ons eiland. Met deze werkzaamheden zorgt Stedin dat we klaar zijn voor de toekomst en iedereen optimaal van het net gebruik kan blijven maken.”