Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman

Verantwoordelijk voor: 

  • Openbare orde en veiligheid 
  • Handhaving (niet Omgevingswet) 
  • Weerbaarheid en crisiscommunicatie
  • Evenementen- en horecavergunningen 
  • Integriteit 
  • Bestuurs- en Kabinetszaken 

Ambtsgerelateerde nevenfuncties

  • Algemeen Bestuur Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond:
    • Lid Algemeen Bestuur Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (onbezoldigd)
    • Tweede plaatsvervangend voorzitter Algemeen Bestuur Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (onbezoldigd)
  • Dagelijks bestuur Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond:
    • Lid Dagelijks bestuur Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (onbezoldigd)
    • Tweede plaatsvervangend voorzitter Dagelijks Bestuur Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (onbezoldigd).
    • Portefeuillehouder Oranje Kolom, Crisisbeheersing en Informatievoorziening (onbezoldigd).
    • Deelname aan landelijke bestuurlijke overleggen zoals het Bestuurlijk overleg Crisisbeheersing, Bestuurlijk overleg Bevolkingszorg en Bestuurlijke adviescommissie Informatievoorziening (onbezoldigd)
  • Lid Districtelijk Veiligheidsoverleg, district Rijnmond Zuid-West Portefeuillehouder ondermijning (onbezoldigd)
  • Lid Regionaal Veiligheidsoverleg (onbezoldigd)
    • Portefeuillehouder en lid dagelijks bestuur Zorg- en veiligheidshuis Rotterdam Rijnmond (onbezoldigd) 
  • Plaatsvervangend voorzitter Stuurgroep Regionaal Informatie en Expertise Centrum Rotterdam (onbezoldigd)
  • Voorzitter Tactisch overleg Regionaal Informatie en Expertise Centrum Rotterdam (onbezoldigd)
  • Lid Algemeen bestuurslid P10 (onbezoldigd)
  • Voorzitter van het bestuur van de Boedel Bigge (onbezoldigd). In de praktijk is deze functie gemandateerd aan de heer P.H. van de Ree
  • Lid van het Bestuur van de Boedel Dabbe (onbezoldigd)

Nevenfuncties

  • Voorzitter plaatselijke commissie Stellendam-Ouddorp KNRM (onbezoldigd)
  • Ambassadeur Delta Ride for the Roses (onbezoldigd)
  • Lid van Comité van Aanbeveling stichting Inloophuis 'De Boei' Goeree-Overflakkee (onbezoldigd)

Vervanger

De 1 locoburgemeester: wethouder Henk van Putten

Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman stelt zich voor

In onderstaande video en aan de hand van gestelde vragen vertelde burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman in 2022 wat meer over haarzelf en haar plannen voor de periode tot 2026. 

Bekijk de videoboodschap van de burgemeester

Vertel eens wat meer over uzelf…  

Ik ben in 1965 geboren in een liefdevol gezin met vader, moeder en één zus. Ik ben getrouwd met Bert en wij hebben vijf kinderen, drie zoons en twee dochters. Inmiddels zijn er ook drie kleinkinderen. Ik hou van mensen, lezen, reizen, wandelen en interieurinrichting. 

Waarom bent u burgemeester geworden? 

Ik wil graag iets betekenen voor mensen en hun directe leefomgeving. Ik lever graag een bijdrage aan de samenleving. 

Wat maakt Goeree-Overflakkee voor u zo bijzonder?  

Goeree-Overflakkee is een eiland en dat alleen al maakt onze gemeente bijzonder. Maar ook de prachtige natuur, zee, duinen, natuurgebieden, de verscheidenheid aan dorpen, de combinatie van innovatie en traditie en natuurlijk de inwoners! 

Wat zijn concrete projecten waar u zich mee bezighoudt?  

Dat is heel divers. Ik houd me bijvoorbeeld bezig met de verslavingsaanpak in onze gemeente, een aanpak met allerlei organisaties samen. Ook de aanpak van ondermijnende criminaliteit zit in mijn takenpakket. Daarnaast zet ik me in om de acute zorg in ons ziekenhuis te behouden. Maar ook de opvang van Oekraïense vluchtelingen, op korte en langere termijn, heeft mijn aandacht. En op heel veel vlakken trekken we als college samen op, bijvoorbeeld voor de landbouw- en visserijsector. 

Hoe bent u als burgemeester/wethouder? 

Ik zie mezelf als betrokken, betrouwbaar en resultaatgericht. Maar eigenlijk moet u die vraag aan de inwoners en het gemeentebestuur stellen. 

Hoe waren de eerste maanden in dit nieuwe college?  

De sfeer is goed. Het is nog wel zoeken naar de rolverdeling en de nieuwe dynamiek. 

Wat wilt u bereiken in de komende vier jaar?  

Ik wil graag positieve resultaten, bijvoorbeeld op de projecten die ik eerder noemde. Met als grotere doel: verder bouwen aan een sociaal en economisch vitaal eiland. 

Waar kijkt u het meest naar uit? 

Ik geniet altijd van ontmoetingen met inwoners. En daar kijk ik ook altijd naar uit. 

Heeft u nog een boodschap voor ons? 

Laten we het op ons eiland echt samen blijven doen!

Onze burgemeester pakt af en toe de pen op voor deze column.