Gesloten bodemwarmte-installatie melden
Wilt u uw gebouw in de winter verwarmen en in de zomer koelen? Hiervoor kunt u een gesloten bodemwarmte-installatie aanleggen. Vaak is het voldoende dit te melden bij de gemeente.
Omschrijving
Om uw gebouw te verwarmen, kunt u de warmte in de bodem gebruiken. Hiervoor installeert u een bodemwarmtewisselaar. Hiermee kunt u uw pand opwarmen en afkoelen. In de winter neemt u warmte uit de bodem op. In de zomer geeft u warmte af aan de bodem en koelt u het pand dus juist. Het water in dit gesloten systeem komt niet in contact met het grondwater. We noemen dit een zogenaamd bodemenergiesysteem voor de warmte/koude-opslag.
Wilt u samen met uw buren bodemwarmte gebruiken? Dan heeft u een grotere installatie nodig. Misschien heeft u hiervoor een omgevingsvergunning beperkte milieutoets (OBM) nodig.
De Milieudienst DCMR behandelt deze meldingen voor een gesloten bodemwarmte-energiesysteem in de bodem.
Voor informatie kunt u contact opnemen met de DCMR via info@dcmr.nl of via telefoonnummer 010 - 246 80 00.