Campagne Orange the World op Goeree-Overflakkee

Samen met leerlingen van RGO Beroepscampus en leden van de Soroptimistclub Goeree-Overflakkee hees burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman dinsdagmiddag 25 november de vlag van Orange the World. Het was de lokale aftrap van de campagne tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. 

Orange the World is de wereldwijde campagne van UN Women tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. De campagne vindt ieder jaar plaats van 25 november, de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen, tot 10 december, de Internationale Mensenrechtendag. 

De vlag wordt gehesen
Foto: Wim van Vossen fotografie

Soroptimistclub Goeree-Overflakkee besteedt elk jaar in de gemeente aandacht aan de campagne met verschillende acties. In Nederland is het thema ‘Gemeenten aan zet: Veilig, overal en altijd’. Het doel is bewustwording te creëren dat geweld tegen vrouwen en meisjes overal kan plaatsvinden. Maar vooral ook dat mensen iets tegen dit geweld kunnen doen. Tijdens deze zestien dagen worden gebouwen zoals het gemeentehuis, de molens en de watertoren van Dirksland oranje aangelicht. Waarom de kleur oranje? Oranje staat voor een nieuwe dag, waarop we wakker worden in een wereld zonder geweld tegen vrouwen.

Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman zei voorafgaand aan het hijsen van de vlag tegen de jongeren hoe blij ze was met hun aanwezigheid. De leerlingen zijn de afgelopen periode bezig geweest met het thema Stop geweld. Ze hebben hier ook posters voor gemaakt, die tijdens openingstijden te zien zijn in het Diekhuus. "Jullie staan symbool voor de toekomst. Voor nieuwe generaties die opgroeien in een wereld waarin we elkaar zien, naar elkaar luisteren en voor elkaar opkomen. Met elkaar maken we hier een belangrijk statement: we kijken niet weg. We laten zien dat we geweld tegen vrouwen en meisjes niet accepteren. We willen dat iedereen zich veilig voelt, altijd en overal." 

Programma Orange the World door de Soroptimistclub Goeree-Overflakkee

  • Hele campagneperiode - tentoonstelling in de bibliotheek in Het Diekhuus (Beneden Zandpad 7 Middelharnis) met posters over het thema Stop Geweld, gemaakt door 196 leerlingen van de RGO Campus. De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek.
  • Zaterdag 29 november, 20.15 uur – Voorstelling Wij zijn M! in de theaterzaal van Het Diekhuus in Middelharnis. Mandy Sleijpen brengt een muzikale voorstelling over seksueel misbruik. Kaarten zijn verkrijgbaar via Het Diekhuus.
  • Woensdag 3 december, 11.00 – 17.00 uur – Vrachtwagenbioscoop op het Diekhuusplein met de korte film van Lavender Films: Het ligt aan mij. De film geeft een indringende blik op hoe liefde kan omslaan in controle en geweld. Deze dag wordt mogelijk gemaakt door het Windfonds Goeree-Overflakkee.
  • Woensdag 10 december, 15.30 – 17.30 uur – Afsluiting van de campagne in de bibliotheek, met de prijsuitreiking van de drie meest pakkende posters die de leerlingen hebben gemaakt.
groepsfoto voor het gemeentehuis

Meer informatie: